Proportions Quiz
{"name":"Proportions Quiz", "url":"https://www.quiz-maker.com/QPREVIEW","txt":"A 24lb bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?, Flowers can be purchased in bunches of 4 for $2.48 or 6 for $3.96. Which is the better buy?, A tree was 3.5 feet tall years and 8.75 feet tall after 5 years. If the tree grew at a constat rate, how tall was it after 3 years?","img":"https://www.quiz-maker.com/3012/images/ogquiz.png"}
More Quizzes
CSA quiz #1
60300
Los Alquenos y Alquinos
10537
QUIZ 1.1
5268
100
Scarlet Letter CH 1-2 Challenge: Test Your Knowledge!
201072275
Which Creepypasta Crush Are You Destined For? Take the!
201024773
Free Microeconomics Knowledge Assessment
201021691
Ultimate Psych Season 2 Trivia
201023950
Eye Trivia Challenge: Test Your Human Eye Knowledge
201063611
Life Insurance Basics: Test Your Insurance Knowledge
201091445
Free ADAP Practice Test & Answers
201023755
Can You Ace the Math Diagnostic Test? Free
201054121