Test Quiz 1
{"name":"Test Quiz 1", "url":"https://www.quiz-maker.com/QPREVIEW","txt":"I want to sell a mixture of nuts. I want to make $2.50 per lb from the sale. I will put all of my delicious 90 pounds of peanuts into the mix, which are worth $1.50 per pound on their own. Cashews are worth $4.00 per pound. How many pounds of cashews must I mix with the peanuts to reach the desired mix worth?, 2+2, 5","img":"https://www.quiz-maker.com/3012/images/ogquiz.png"}
More Surveys
Technology and Health
10515
Workday Usage Pool
520
Incarceration Survey
100
RAF Ultra Running Team Equipment & Kit 2022
6333
Up-cycled clock-What do you think about my clock?Give your opinion by taking this survey.
14710
NHS 2018 Survey
6325
Hvem vinder Premier League?
100
Balayage, Consultation and Client Expectations / Journeys
9427